UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21 maja 2023

 1. Zapowiedzi przedślubne. Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dominik Kamiński, rzym-kat., kawaler z Luzina oraz Karolina Mazur, rzym-kat., panna z Gowina.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. Rity z Cascii,
  – w środę wspomnienie  NMP Wspomożycielki Wiernych,
  – w piątek wspomnienie Św. Filipa Nereusza kapłana.
 3. Trwa miesiąc maryjny Maj. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do kultywowania tradycji nabożeństw majowych przy kapliczkach i krzyżach
 4. Dziś przeżywamy nasz odpust parafialny ku czci św. Izydora Oracza. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Kan. Krystiana Wilczyńskiego dyrektor Wydziału Katechetycznego KMG oraz diecezjalny kapelan Rycerzy Kolumba. Po południu od godz. 15.00 rozpocznie się festyn rodzinny. Serdecznie zapraszamy całymi rodzinnami do wspólnej zabawy a przewidzianych jest wiele atrakcji.
 5. Jutro w poniedziałek kolejne Nabożeństwo do Św. Rity z Cascii. O godz. 18.00 Msza św. z poświęceniem róż i po Mszy św. nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 6. W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i czuwanie przed tą uroiczystością w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00. Szczególną intencją na prośbę Ks. Arcybiskupa ma być modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. Istnieje możliwość wyjazdu dla młodzieży w ramach naszego dekanatu na spotkanie młodych do Lednicy. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.