XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 sierpnia 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w poniedziałek Święto poświęcenia bazyliki archikatedralnej w Gdańsku Oliwie,
  – we czwartek wspomnienie Św. Jacka kapłana,
  – w piątek wspomnienie Św. Klary
 2. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu jak w każdą Niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Poświęcenie źiół i kwiatów podczas każdej Mszy św. Jest to także Ogólnopolski Dzień Solidarności ze Słowenią. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkie ofiary i osoby poszkodowane w wyniku powodzi w tym kraju. Przed kościołem zbierane będą ofiary na materialną pomoc dla poszkodowanych.
 3. Trwa czas wakacji. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej wszystkich gości i zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym kościele. Wszystkim udającycm się na zasłużony wypoczynek życzymy wielu ciekawych wrażeń i dobrej pogody. Pamiętajmy też żeby na wakacyjnych drogach zawsze znaleźć drogę do Pana Boga.
 4. W okresie wakacyjnym ulega zmianie grafik sprawowanych Mszy św. Msza św. we wtorek i czwartek są odprawiane rano o godz. 9.00. Biuro parafialne w okresie wakacyjnym czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godz. po wieczornej Mszy św.
 5. Ciesząc się dużą ilością dziewcząt i chłopców którzy służą Panu Bogu przy ołtarzu chcielibyśmy zorganizwać dla nich – w ramach podziękowania za ich służbę – wyjazd na zakończenie wakacji. Dlatego ośmielam się prosić by wychodząc dzisiaj z kościoła złożyć ofiarę do puszki jako wyraz naszego podziękowania za ich posługę. Zachęcam też dziewczynki i chłopców do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza.
 6. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.