XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 sierpnia 2023

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Dawid Krutel, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Karolina Zielonka, panna, rzym-kat. z Wejherowa.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
 3. w poniedziałek wspomnienie Św. Augustyna bpa i doktora Kościoła,
 4. we wtorek wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 5. W najbliższy wtorek dzieci z LSO udadzą się na jednodniową wycieczkę – pielgrzymkę do Fromborka i do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy fiansowo wsparli ten wyjazd jako dowód wdzięczności dla ministrantek, ministrantów i lektorów za ich służbę przy ołtarzu.
 6. Jeszcze w tym tygodniu Msza św. we wtorek i czwartek będzie odprawiana rano o godz. 9.00. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek, środę i piątek przez pół godz. po wieczornej Mszy św.
 7. W tym tygodniu przypadają dni Eycharystyczne. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Natomiast w I sobotę o godz. 7.15 rozmyślamnie i modlitwa różańcowa i o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od godz. 9.30 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 8. W sobotę i w Niedzielę 1 i 2 września odbędzie się piesza pielgrzymka z Luzina do Swarzewa. Osoby pragnące udać się z grupą naszej parafii zapraszamy do pielgrzymowania z Luzina – wymarsz w sobotę o godz. 6.00 rano. Szczegółowy program pielgrzymki w gablotce przed kościołem.
 9. W przyszłą Niedzielę 3 września serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej na Msz św. na godz. 10.00 w czasie której będziemy prosili o Boże błog. dla nich w nowym roku szkolnym. Po Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborówmszkolnych.
 10. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2024.
 11. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.