XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 września 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – w środę wspomnienie Św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła,
  – we czwartek święto Podwyższenia Krzyża,
  – w piątek wspomnienie NMP Bolesnej,
  – w sobotę wspomnienie Św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
 2. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego rozpoczynamy także przy parafii katechezę sakramentalną przygotowującą do przyjęcia sakramentów I Komunii św. i bierzmowania. Deklaracje przystąpienia do tej katechezy wyłóżone są na stoliku przy konfesjonale. Deklaracje składają rodzice w biurze parafialnym do Niedzieli 24 września. Proszę o świadome zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w katechezie sakramentalnej.
 3. Wydział katechetyczny KG kierując się dobrem nauczania religii w szkołach w 2010 roku na terenie Archidiecezji Gdańskiej wprowadził tzw. Indeks Katechizacji. Jest to wewnętrzny dokument kościelny potwierdzający uczestnictwo w lekcjach religii oraz życiu parafialnym. Każdy uczeń szkoły podstawowej i średniej powinien posiadać Indeks i okazywać go w ramach katechezy sakramentalnej, w biurze parafialnym i podczas wizyty duszpasterskiej. Indeks Katechizacji można otrzymać w zakrystii.
 4. W środę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 17.30, następnie Msza św. i po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 5. W piątek 15 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy litanię do patrona naszej parafii Św. Izydora dziękując Panu Bogu za dar tegorocznych zebranych plonów.
 6. Zbliża się okres jesienno-zimowy. Tradycyjnie pragnę zwrócić się z prośbą by kolekta w przyszłą Niedzielę była przeznaczona na zakup opału dla parafii. Polecam ją ofiarności parafian.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.