I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
  – we czwartek wspomnienie Św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła,
  – w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Zapraszamy na Roraty, poświęcone w tym roku osobie Św. Wojciecha – Patrona naszej Archidiecezji. Roraty w poniedziałek, środa i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00. Biuro parafialne w okresie adwetu czynne we wtorek i w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W poniedziałek na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 Rycerzy Kolumba i ich rodziny. Po Mszy św. różaniec mężczyzn i o godz. 19.00 spotkanie formacyjne rycerzy w sali parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Wtym dniu roraty wyjątkowo o godz. 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego – Godzina święta.
 5. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na Godzinę Łaski – o godz. 12.00 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP i odmówimy modlitwę różańcową. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemieźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W dniu dzisiejszym poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Rusza też ogólopolska akcja sprzedaży świec Caritas. Świece mała w cenie 10 zł i duża w cenie 20 zł. Opłatek i świece do nabycia w zakrystii po Mszy św. Ofiary za opłatki przeznaczone są na tzw wkład własny za założone w minionym miesiącu panele fotowoltaiczne dla kościoła.
 7. Tradycyjnie II Niedziela Adwentu jest dniem modlitwy, solidarności i materialnego wsparcia naszych rodaków żyjących za wschodnią granicą. W tym dniu zbiórka na pomoc świąteczną dla Polaków żyjących na Wschodzie.
 8. Osoby planujące zawrzeć sakrament małżeństwa informujemy, że od jutra do czwartku odbędzie się kurs przedmałżeński w naszym dekanacie w Gościecinie. Pocvzątek o godz. 19.00.
 9. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Niedzielny Ekstra w cenie 12 zł poświęcony historii chrześcijaństwa.