III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2023

 1. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu na Roraty, poświęcone w tym roku osobie Św. Wojciecha – Patrona naszej Archidiecezji. Roraty w poniedziałek, środa i czwartek o godz. 6.15, we wtorek i piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 8.00.
 2. Jutro w naszej parafii spowiedź dekanalna rano od godz. 8.30 do 10.00 i po południu od godz. 15.30 do 17.30. Plan spowiedzi w dekanacie wywieszony jest w gablocie przed kościołem.
 3. Trwa ogólopolska akcja sprzedaży świec Caritas. Świece mała w cenie 10 zł.Opłatek i świece do nabycia w zakrystii po Mszy św. Ofiary za opłatki przeznaczone są na tzw wkład własny za założone w minionym miesiącu panele fotowoltaiczne dla kościoła.
 4. W ubiegłą Niedzielę na pomoc naszym rodakom żyjącym na Wschodzie zebraliśmy 840 zł. Bóg zapłać na okazane serce.
 5. Pod ołtarzem Miłosierdzia Bożego możemy składać nasze dary serca w ramach pomocy dla najbardziej potrzebujkących naszych parafian.
 6. Dzisiaj Rycerza Kolumba przed kościołem pozrowadzają za dobrowolną ofiarę sianko na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na cele charytatywne.
 7. W sobotę od godz. 9.30 odwiedziny duszpasterskie u chorych z komunią na Święta Bożego Narodzenia.
 8. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy IV Niedzielę Adwentu i wigilię. Rano Msze św. o godz. 8.00. 10.00 i 12.00. Po południu zasiądziemy do stołu wigilijnego. Pasterka wieczorem o godz. 21.30 i tradycyjnie o północy.
 9. W najbliższy piątek po Mszy św. roratniej o godz. 18.00 zostanie odprawione Nabożeństwo do Św. Rity. Rozpoczniemy je obrzędem poświęcenia róż, następnie nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 10. W gablotce przed kościołem i na stronie internetowej parafii umieszczony jest plan kolęd. Kolęde rozpoczniemy po świętach Bożego Narodzenia 27 grudnia. Osoby, które są nowymi mieszkańcami oraz te, które nie przyjęły kolędy w ubiegłym roku proszę o zgłaszanie chęci przyjęcia kapłana w zakrystii po Mszy św.
 11. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.