I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2024

  1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
    – we czwartek Święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
  2. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych. Droga Krzyżowa wraz z komunią św. w piątek o godz. 16.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. W środę popielcową wramach zbiórki „Walentyka dla życia”, zebraliśmy 360 zł. Bóg zapłać za ofiary. Natomiast dziś przed kościołem zapowiedziana przez Episkopat Polski zbiórka na rzecz poszkodowanych w wojnie na Ukrainie.
  4. W najbliższy czwartek serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 18.00 Msza św. z obrzędem poświęcenia róż i po Mszy nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
  5. W najbliższą sobotę od godz. 15.00 trwać będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończy się ona Mszą św. o godz. 20.30. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.
  6. Przypomnę, że 7 marca Ks. Arcybiskup udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Z tego powodu najbliższa katecheza dla dzieci do I Komunii św. odbędzie się w Niedzielę 10 marca. Proszę jednak by dzieci systematycznie uczestniczyły w Niedzielnej Mszy św. i w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.
  7. Na stoliku przy konfesjonale do nabycia prasa katolicka – najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz numer Gość Niedzielny Exta w cenie 14 zł a poświęcony tematyce wielkopostnej.
  8. MEN oddało do konsultacji społecznych nowelizację rozporządzenia w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych. Jednym z planowanych celów ma być zaprzestanie wliczania oceny z religii do średniej ocen. Niepokojące są również inne donisienia medialne o zamierzeniach względem lekcji religii w szkołach. W związku z tym zachęcamy rodziców zatroskanych o religijne wychowanie dzieci i młodzieży do składania wniosków i petycji w tej sprawie do ministerstwa. Formularze można znaleźć na stronie Wydziału Katechetycznego Archidiecezji Gdańskiej www.katecheza.diecezja.gda.pl