IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 marca 2024

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Szymon Bujak, rzym-kat., kawaler z Gowina i Kinga Konkol, rzym-kat., panna z Wejherowa.
  2. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Laetare czyli niedzielę radości. W połowie Wielkiego Postu wzywa nas do radości aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca żyli nadzieją i wytrwali w wielkopostnych postanowieniach.
  3. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych. Droga Krzyżowa wraz z komunią św. w piątek o godz. 16.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
  4. W ubiegły czwartek Ks. Arcybiskup Metropolita Gdański udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Serdecznie dziękuję LSO za przygotowanie liturgii, p. Organiście Arturowi i p. kościelnemu Stefanowi, rodzicom za posprzątanie świątymi. Kwiaciarni „Kwiaty u Jasi” za wystrój kościoła. Wyrażam wdzięczność młodzieży za godne uczestnictwo w uroczystości oraz za złożony dar ołtarza na dalszą modernizację nagłośnienia w naszej świątyni.
  5. Od najbliższej soboty rozpoczniemy Nowennę w intencji naszej Ojczyzny i poszanowania ludzkiego życia. Nowenna codziennie po wieczornej Mszy św. a w Niedzielę po Mszy o godz. 8.00.
  6. Na stoliku przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy do nabycia paschaliki wielkanocne. Cena produkcji 15 zł. Ofiary za świece przeznaczone na pomoc dla misjonarzy.
  7. Do skarbonki pod figurą Św. Józefa możemy składać ofiary w ramach Jałmużny Wielkopostnej.
  8. Na stoliku przy konfesjonale do nabycia prasa katolicka – najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii +Adama Bieszkę z Pętkowic. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu ….