IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 kwietnia 2024

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Tomasz Jeske, kawaler, rzym-kat. z Gowina i Woleta Połczyńska, panna, rzym-kat. z Fajsłowic.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – we wtorek Uroczystość Św. Wojciecha bpa i męczennika,
  – we czwartek Święto Św. Marka Ewangelisty.
 3. Dzisiejsza Niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Chrystus zachęca nas mówiąc: „Żniwo wprawdzie wielkie ale robotników mało – proście więc Pana Żniwa, by posłał swoich robotników”. Niech ten tydzień będzie szczególnym czasem naszej gorliwej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W przyszłą Niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego.
 4. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżycie naszych rekolekcji parafialnych i peregrynacji w naszej parafii relikwii Św. Wojciecha. Wszystkim za wszystko raz jeszcze wielkie Bóg zapłać.
 5. Serdecznie zapraszamy w poniedziałek na kolejne Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 18.00 Msza św. z obrzędem poświęcenia róż i po Mszy Nabożeństwo do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 6. W tygodniu odbędzie się pierwsza spowiedź dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. Zapraszam dziewczynki we czwartek na godz. 16.30 a chłopców w piątek też na godz. 16.30.
 7. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Gość Niedzielny Ekstra w cenie 12 zł a poświęcony osobie Najświętszej Maryi Panny.