IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 czerwca 2024

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawszeć: Paweł Lewandowski, kawaler, rzym-kat. z Przetoczyna i Weronika Sroka, panna, rzym-kat. z Gowina oraz Krzysztof Asmus, kawaler, rzym-kat., z Nowej Wsi Lęborskiej oraz Anna Formela, panna, rzym-kat., z Gowina oraz Daniel Kwidziński, kawaler, rzym-kat., z Ustarbowa i Paulina Giergińska, panna, rzym-kat,. z Redy.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – w poniedziałek wspomnienie Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,
  – w środę wspomnienie Św. Bonifacego bpa i męczennika,
  – w piątek Uroczystość NSPJ,
  – w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 3. Rozpoczeliśmy miesiąc czerwiec – zapraszamy na nabożeństwo ku czci NSPJ codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Pragnę wyrazić ogromną wdzięćność wobec wszystkich, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała – wszystkim budowniczym ołtarzy, LSO, p. kościelnemu Stefanowi i p. organiście Arturowi, orkiestrze rodzinnej, niosącym baldachim, sztandary i feretrony, naszej niezawodnej OSP Gowino, Rycerzom Kolumba, dziewczynkom sypiącym kwaiatki i Wam, moi drodzy za liczny udział we Mszy św. i w procesji. Wszystkim wielkie Bóg zapłać.
 5. Oktawa Bożego Ciała do czwartku 6 czerwca oraz w piątek procesja wynagradzająca w Uroczystość NSPJ. W Niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 8.00 w pozostałe dni po Mszy o 18.00. Na zakończenie oktawy we czwartek poświęcenie pierwocin ziół i zbóż.
 6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystycze – w I czwartek po oktawie czuwanie modlitewne Godzina Święta z Jezusem Eucharystycznym – z egzorcyzmowaniem wody, soli i oleju oraz modlitwą o wewnętrzne uzdrowienie. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00. W sobotę od godz. 7.15 rozmyślanie, modlitwa różańcowa i o godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. Od godz. 9.30 odwiedziny duszpasterskie u chorych.
 7. Jutro o godz. 18.00 Msza św. na którą zapraszam Rycerzy Kolumba wraz ze swoimi rodzinami. O godz. 19.00 spotanie formacyjne rycerzy w sali parafialnej.
 8. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.