X NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 czerwca 2024

 1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawszeć: Paweł Lewandowski, kawaler, rzym-kat. z Przetoczyna i Weronika Sroka, panna, rzym-kat. z Gowina oraz Krzysztof Asmus, kawaler, rzym-kat., z Nowej Wsi Lęborskiej oraz Anna Formela, panna, rzym-kat., z Gowina oraz Daniel Kwidziński, kawaler, rzym-kat., z Ustarbowa i Paulina Giergińska, panna, rzym-kat,. z Redy.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
  – we wtorek wspomnienie Św. Barnaby Apostoła,
  – w środę wspomnienie błogosławionych męczenników gdańskich,
  – we czwartek wspomnienie Św. Antoniego z Padwy,
  – w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala bpa i męczennika.
 3. Trwa miesiąc czerwiec – zapraszamy na nabożeństwo ku czci NSPJ codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00.
 4. We czwartek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą różańcową. Następnie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół koscioła i zakończenie modlitwy Apelem Jasnogórskim.
 5. Serdecznie zapraszam dziewczęta i chłopców do służenia Panu Bogu przy ołtarzu. Osoby chętne zapraszam o kontakt ze mną po każdej Mszy św. W przyszłą Niedzielę 16 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się promocja nowych minstrantek i ministrantów.
 6. Na stoliku wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. W następną niedzielę odbędzie się XII Marsz dla Życia i Rodziny oraz III Festiwal dla Życiapod patronatem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy. Uczestnictwo w Marszu to okazja, aby dać publiczne świadectwo przywiązania do wyznawanych wartości: życia od poczęcia oraz rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety. Ubrani na biało przejdziemy głównymi ulicami Gdańska. Marsz rozpocznie się o godzinie 15.00 przed Kaplicą Królewską w Gdańsku, a zakończy o 16.00 na Placu Zebrań Ludowych. Tam odbędzie się Festiwal dla życia, który potrwa do godziny 22.00. 
 8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku +Zbigniewa Płomin z Gowina. Polećmy Go Miłosierdziu Bożemu …..