IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 11 maja 2025

  1. Zapowiedzi przedślubne: sakrament małżeństwa pragną zawrzeć: Marcin Plata, kawaler, rzym-kat. Węsiory i Magdalena Formella, panna, rzym-kat. Gowino.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
    – we wtorek wspomnienie NMP z Fatimy,
    – w środę święto Św. Macieja apostoła,
    – w piątek święto Św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W dniu dzisiejszym dzieci naszej parafii w czasie Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 przystąpią do I Komunii św. Serdecznie zapraszam dzieci na Biały Tydzień od poniedziałku do piątku dzieci z godz. 10.00 na 17.00 i dzieci z godz. 12.00 na godz. 18.00.
  4. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Prośmy dobrego Boga aby nieustannie posyłał nam Dobrych Pasterzy
  5. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe która w naszym kościele odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Zachęcam też do odprawiania nabożeństw majowych przy krzyżach i kapliczkach.
  6. We wtorek 13 maja w liturgiczne wspomnienie MB Fatimskiej zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 17.30 po której nastąpi procesja z figurą Matki Bozej wokół kościoła.
  7. Dzieci z kl. 4, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie do kościoła w poniedziałek na godz. 16.00. Rocznica dzieci w Niedzielę 18 maja o godz. 10.00.
  8. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy nasz odpust parafialny ku czci Św. Izydora Oracza.Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00 a przewodniczyć jej będzie Ks. kan. Krzysztof Sagan proboszcz parafii Św. Leona w Wejherowie. Po południu planujemy zorganizować tradycyjny festyn rodzinny. Osoby, które chciałby darami lub finasowo wesprzeć festyn proszę o kontakt ze mną. Proszę na procesję o przygotowanie balachimu, chorągwi i feretronów.
  9. Na stoliku przy konfesjonale wyłożona prasa katolicka – nowy numer Gościa Niedzielnego.